Strefa Twojego pupila - nowości i porady dotyczące zwierząt domowych

Dawid Kubacki o Bernim

Dawid Kubacki o Bernim

Dawid Kubacki: „To, co nam się najbardziej w nim spodobało i nas urzekło, to jego umaszczenie! Jest książkowe.”.

 

Dawid Kubacki

Źródło: IG @dawid.kubacki.official

Urodził się 12 marca 1990 roku w Nowym Targu.
Skoczek narciarski, zdobywca czterech medali Mistrzostw Świata – złotego indywidualnie (2019) oraz złotego (2017) i dwóch brązowych (2013 i 2021) w konkursach drużynowych. Dwukrotny drużynowy brązowy medalista MŚ w lotach narciarskich (2018 i 2020). Zwycięzca 68. Turnieju Czterech Skoczni (2019/2020), olimpijczyk z Soczi (2014) i Pyeongchang (2018), brązowy medalista olimpijski w konkursie drużynowym Pyeongchang, brązowy medalista olimpijski indywidualnie z Pekinu (2008).
Podczas XXIV zimowych igrzysk olimpijskich Pekin 2022 wywalczył brązowy medal w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej.

Pies Berni
Wiek: 2,5 roku
Rasa: Berneński pies pasterski

 

 

 

 

Jak długo Berni z Wami mieszka?

Berni jest z nami już ponad dwa lata. Dokładniej – od marca 2020 roku.

 

Czy wcześniej miałeś inne zwierzęta?

W moim rodzinnym domu zawsze były pieski. Oprócz tego, kiedy byłem mały, hodowałem również kanarki. Przez pewien czas mieszkał z nami również królik, którym opiekowała się moja siostra.

Dawid Kubacki i pies Berni

Źródło: IG @dawid.kubacki.official

Jak Berni się u Was pojawił?

Berneński pies pasterski, to rasa, która od zawsze była marzeniem mojej żony. W momencie, kiedy budowa naszego domu była już na końcowym etapie i mieliśmy pewność, że piesek będzie miał dla siebie dużo miejsca i gdzie biegać, pojawił się u nas właśnie Berni.

Na początku wspólnego życia mieszkał z nami jeszcze w bloku, ale nie trwało to długo. Był to okres początków pandemii, więc właściwie cały czas ktoś z nas był w domu i mogliśmy wtedy chodzić na naprawdę długie spacery.

 

Dlaczego akurat on?

Jak wspomniałem, o tej rasie zawsze marzyła żona. Jednak konkretnie – Berniego – wybraliśmy już wspólnie w hodowli. To, co nam się najbardziej w nim spodobało i nas urzekło, to jego umaszczenie! Jest książkowe.

 

Czy bardzo się zmienił od czasu, kiedy z Wami zamieszkał?

Po pierwsze – sporo urósł, po drugie – trochę mu się przytyło 🙂 Teraz, to już ponad 40 kilogramów futrzanego szczęścia.

 

Czy macie swój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu?

Berni jest bardzo towarzyski i najchętniej cały czas przebywałby w naszym towarzystwie. Lubi być głaskany i zawsze wpycha się między nas na kanapę. A jego sposób na spędzanie wolnego czasu? Najchętniej ucina sobie drzemki albo podejmuje próby wyłudzenia czegoś do jedzenia 🙂

Dawid Kubacki i pies Berni

Źródło: IG @dawid.kubacki.official

Czy potrafi jakieś sztuczki?

Potrafi kilka sztuczek. Komendy podaj łapę, siad czy leżeć też nie sprawiają mu problemu. Najtrudniej jednak jest go przywołać, zwłaszcza wtedy kiedy chcemy mu zapiąć smycz. Totalnie wtedy głuchnie – świetnie udaje, że nas nie słyszy 🙂

 

Jakieś przygody, zabawne sytuacje z jego udziałem?

Zabawny jest sposób, w jaki się z kimś wita. Zawsze pakuje się wtedy między nogi, ustawia w taki sposób, żeby go drapać po tyłku i przy tym zaczyna podrygiwać łapami. Wygląda to tak, jakby tańczył. Poza tym, co wydaje mi bardzo dziwne, Berni nigdy nikogo nie polizał po twarzy! Co kłóci się z moim dotychczasowymi doświadczeniami z innymi psiakami.

 

Co w nim najbardziej lubisz?

D.K.: Prawie wszystko… 🙂 Może poza ilością sierści, jaką zostawia po sobie w całym domu i sposobu w jaki pije wodę. Kiedy to robi, co najmniej połowa tego co ma w misce ląduje na podłodze.

Dziękuję za rozmowę.

Wywiad przeprowadziła Katarzyna Nogaj

Artykuł z magazynu PUPIL numer 3(27)/2022