Strefa Twojego pupila - nowości i porady dotyczące zwierząt domowych

Co jest ważne, kiedy wybierasz żwirek dla kota?

Co jest ważne, kiedy wybierasz żwirek dla kota?

Wyobraź sobie dużą przestrzeń. Kanadyjskie góry, lasy, wodospady – piękne, dzikie krajobrazy, którym rytm nadaje sama, czysta przyroda. Z takimi skojarzeniami oddajemy w wasze ręce naturalny bentonitowy żwirek Canadian Cat. Dzięki któremu zapewnisz swojemu kotu naturalny komfort w kuwecie, a sobie – wygodę i pewność najwyższej jakości.

W poszukiwaniu jakości żwirku dla kota

 

To właśnie z Kanady i Stanów Zjednoczonych pochodzi surowiec bentonitowy uznawany za jeden z najszlachetniejszych na świecie. Na obszarze czterech stanów: Wyomig, Monatana, Dakota Pół- noca i Dakota Południowa w Stanach Zjednoczonych oraz w prowincji Saskatchewan w Kanadzie występują złoża unikalnego surowca, którego właściwości zachwycają wielu kocich opiekunów. Wyjątkowa kompozycja minerałów sprawia, że żwirki uzyskiwane z tego surowca cechują się niezwykle wysoką chłonnością, zarówno cieczy jak i zapachów. Daje to właścicielowi wygodę podczas użytkowania, szczególnie przy czyszczeniu kuwety. Kotu natomiast poczucie komfortu w trakcie codziennej toalety. Wszystkie te korzyści, zarówno my jak i nasze koty, możemy zawdzięczać wyjątkowym warunkom geologicznym, w którym powstawał kanadyjski bentonit.

Co jest ważne, kiedy wybierasz żwirek dla kota?

Wodospad Niagara tworzy rzeka o tej samej nazwie płynąca z jeziora Erie do jeziora Ontario, która pokonuje prawie stumetrową różnice poziomów przelewając z każdą sekundą ponad dwa miliony litrów wody. Każdej minuty przez wodospad przepływa wystarczająca ilość wody, aby napełnić nią 68 basenów olimpijskich.

 

Z Kanady do Polski?

 

Importowane produkty kanadyjskie na rynkach zachodniej Europy są już standardem docenianym przez wielu konsumentów. Niestety dla warunków polskich produkty te nadal są nieatrakcyjne cenowo, co sprawia, że ich wykorzysta- nie przez właścicieli kotów jest nieopłacalne.
Polski producent podłoży higienicznych dla zwierząt domowych marki Super Benek, zainspirowany wyjątkową jakością żwirków kanadyjskich postanowił stworzyć produkt, którego właściwości użytkowe i komfort stosowania będzie równie wysoki jak w przypadku produktów z Kanady. Stawiając sobie jednocześnie za cel uzyskanie znacznie większej atrakcyjności cenowej i lepszej dostępności na rynku polskim. Wykorzystując lokalne surowce oraz stworzoną w Polsce technologię podwójnej aktywacji opracował produkt z którego każdy użytkownik żwirków kanadyjskich byłby zadowolony.

 

Co jest ważne, kiedy wybierasz żwirek dla kota?

Obszary występowania najszlachetniejszego bentonitu

Dlaczego Canadian Cat jest wyjątkowy?

 

Innowacyjne podłoże charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą absorpcją dozowanych płynów – 450% według niemieckiej normy standaryzującej DIN 18132. Podczas gdy większość produktów rynkowych klasy premium charakteryzuje się wartością nie przekraczającą 400%, a produkty najpopularniejsze dają odczyty z przedziału 200-300%.

Żwirek powstał w 100% ze specjalnie wyselekcjonowanego lokalnego surowca, a poprzez podwójną aktywację uzyskano efekt dodatkowej optymalizacji jego wydajności. Opracowana w laboratoriach producenta specjalna frakcja żwirku sprawia, że jest on obecnie jednym z najlepszych podłoży bentonitowych na rynku europejskim. Chłonność dozowanych cieczy, absorpcja nieprzyjemnych zapachów, zdolność do szybkiego i skutecznego wiązania bryłki, to najważniejsze cechy żwirku.

 

W czym Canadian Cat jest lepszy od żwirków z Kanady

Produkt został wyposażony w specjalne mikro- granulki wypełniające przestrzeń międzyziarnową żwirku, dzięki czemu ciecz wolniej migruje w kierunku dna kuwety. Tym samym lepiej zapobiega to przywieraniu produktu do dna kuwety.

Kolejną innowacją zastosowaną w Canadian Cat jest unikalna technologia formowania ziaren żwirku, która sprawia, że powierzchnia granulek jest bardziej gładka. Dzięki czemu w ograniczo- nym stopniu przywiera do łapek kota i w mniejszym zakresie wynosi się z kuwety.

Ponadto proces podwójnej aktywacji żwirku, sprawia, że granulki produktu są bardziej zwarte i mniej podatne na rozpadanie, co w dużym stopniu przyczynia się do ograniczenia pylenia.

 

Co daje podwójna aktywacja żwirku dla kota?

Aktywacja, to monitorowany proces, który przechodzą wszystkie wysokogatunkowe żwirki bentonitowe. Wpływa na poprawę parametrów użytkowych produktu, między innymi na jego chłonność. Podwójna aktywacja daje możliwość całkowitego wykorzystania potencjału surowca maksymalizując zdolności sorpcyjne żwirku. W efekcie produkt poddany podwójnej aktywacji będzie działał o wiele efektywniej, co wpływa na jego ekonomikę stosowania. Podczas tego działania, eliminuje się też zanieczyszczenia, redukując tym samym uciążliwości związane z pyleniem.

 

 

Czy warto zainwestować w lepszy żwirek?

 

Nieprzyjemny zapach z kuwety, niezwarte bryłki, konieczność kilkukrotnego sprzątania kociej toalety w ciągu dnia – to tylko niektóre kuwetowe niedogodności, jakie wynikają z jej posiadania. Częsta wymiana podłoża generuje te same, a niekiedy nawet wyższe koszty, niż w przypadku produktów z tak zwanej wyższej półki.

Specjalnie opracowany żwirek Canadian Cat zapewnia niezwykłą chłonność dozowanych cieczy i wysoką zdolność absorpcji nieprzyjemnych zapachów. Zapewnia również szybkie i skuteczne wiązanie się bryłki, co w znacznym stopniu pod- nosi jego ekonomikę.

Tekst sponsorowany

Artykuł z magazynu PUPIL numer 3(19)/2020